karnawal

Podróże

Karnawał w Europie – gdzie się wybrać?

3 Lut , 2016  

Rio, Mardi Gras w Nowym Orleanie, Trinidad & Tobago. Większość z nas pewnie rozpoznaje te miejsca największych światowych karnawałów.  Oczywiście wspaniale byłoby móc wskoczyć do samolotu i polecieć na drugi koniec świata, ale patrząc realistycznie, nie zawsze jest to możliwe. Może nie każdy z Was wie, ale już spieszę z informacją, że jedne z największych karnawałów na świecie odbywają się w Europie, a dzięki tanim liniom jesteśmy w stanie dostać się do zabawowych stolic bardzo szybko.

Dzisiaj przedstawiam Wam TOP 3 najlepszych i najbardziej znanych karnawałów w Europie. Może Was ten wpis zainspiruje do podróży? Karnawał czas zacząć!

 

WENECJA, WŁOCHY

23.01-9.02

Direttore-Artistico-Marco-Maccapani (1)

Karnawał w Wenecji to jedna z najbardziej znanych imprez na świecie. Kto z nas nie rozpoznaje zdjęć przebranych uczestników w tradycyjnych strojach i w maskach? Impreza we Włoszech toczy się głównie na placu św. Marka, gdzie organizowane są pokazy, przedstawienia, występy, a także główne wydarzenie, czyli bale kostiumowe.

Miasto żyje imprezą przez 2 tygodnie naśladując tradycję rozpoczętą w XIII wieku. Karnawał w Wenecji to chyba najpopularniejsza i najbardziej rozpoznawalna impreza tego typu w Europie. Nasz odpowiednik imprezy w Rio. Jest muzyka, akrobaci, a w tle niesamowita historia i eleganckie bale. No i kto nie chciałby czasami schować się pod maską i być przez chwilę kimś innym? 🙂

 

KOLONIA, NIEMCY

11.11 – 10.02

 csm_Motto_Session_2016_67fada5880

Karnawał w Kolonii to jeden z najstarszych karnawałów na starym kontynencie. Miasto świętuje bowiem tę imprezę od 1823 roku. Kiedy piszę, że świętuje miasto, mam na myśli – WSZYSCY mieszkańcy angażują się w imprezę i bawią się hucznie na ulicach miasta. Przebierają się, tańczą, piją kolońskie piwo i tak przez cały czas trwania imprezy. Kolończycy tak bardzo co roku czekają na tę imprezę, że aż nazywają ją „piątą porą roku”.

Wydarzenia w mieście planowane są na rekordowy okres czasu od 11.11 do środy popielcowej. O karnawale w Kolonii słyszę od lat. W tym roku po raz pierwszy odwiedzę go osobiście. Już nie mogę się doczekać na te kolorowe pochody i lecę szykować mój kostium. Relacja już niedługo 🙂

 

NICEA, FRANCJA

13.02-28.02 2016

affiche_2016

Karnawał w Nicei jest obchodzony od 1872 roku i co roku celebruje się go z wielką pompą. Przez miasto przechodzi wiele kolorowych parad. Te dwie najważniejsze to Parada Światła i Kwiatowa. Podczas pierwszej mamy przebierańców, kukły i grupy artystów z całego świata. Towarzyszą im pokazy świetlnych instalacji. Kwiatowa natomiast przypomina trochę nasze Boże Ciało. Podczas parady jej uczestnicy rzucają bowiem kwiaty w zebrany tłum.

Łatwo można sobie wyobrazić tę wspaniałą zabawę, w tle nicejskie plaże. Czyż nie cudownie byłoby spędzić kilka zimowych dni na Lazurowym Wybrzeżu? Jeszcze macie czas zdążyć.

A jakie są Wasze plany na karnawał? 

Share it!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest

Posted by Posted by Gismanka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *