F3BLO7N7WB

Podróże,Styl życia,W życiu

Dzień spełniania marzeń – Moja podróżnicza Bucket list

13 Sty , 2016  

13 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Spełniania Marzeń (Make your dream come true day). Z tej okazji jako przedstawiciel narodu, który głęboko wierzy, iż to właśnie od ich realizacji zależy radość, spełnienie i wewnętrzne szczęście – tak ważne w tych naszych czasem szarych egzystencjach:) – postanowiłam odświeżyć moją podróżniczą listę marzeń – bucket list i się nią z Wami podzielić.

Wydaje mi się, że najważniejsze, szczególnie w takim dniu jak dzisiaj, to pozwolenie sobie na zatrzymanie się na chwilę, przeanalizowanie i wytypowanie właśnie tych rzeczy, doświadczeń, przeżyć, które gdzieś tam głęboko w nas siedzą, o których marzymy, ale o których boimy się nawet głośno mówić. Ze strachu przed wyśmianiem, albo przed samym sobą, bo może wydać się to nam głupotą. Ale czy jeśli spełnienie się choć tej jednej rzeczy wpłynie na nasze poczucie szczęścia, to czy nie jest to wystarczająco przekonujący argument?

homersbucketlist

Spróbuj przeprowadzić takie doświadczenie. Naprawdę nic Cię to nie kosztuje. Weź kartkę papieru i popuść wodze fantazji. Czy marzysz o podróży na drugi koniec świata? A może chcesz się nauczyć gry na gitarze? Albo chińskiego? Te wszystkie marzenia w nas kiełkują i tylko czekają, aby o nich pomyśleć. No bo nie chodzi o to, żeby już dzisiaj pod wpływem impulsu bookować skok na bungee, ale najpierw zdać sobie sprawę, co jest tym głęboko usadowionym w nas marzeniem. Pamiętajcie – spisanie marzeń i celów ponoć zwiększa znacznie szansę na ich realizację, warto więc przełożyć je na papier! Może to być jedna rzecz, dwie, a może być ich i sto. Nie ma to znaczenia. Jeśli głęboko wierzysz, że ich spełnienie cię uszczęśliwi, to cel jest dobry!

Brawo! Możecie być z siebie dumni. Kiedy lista się zapełnia, możemy zacząć myśleć, które z tych rzeczy są dla nas priorytetowe, które chcemy zrobić jak najszybciej, a które zostawić na później. Tak, jak w przypadku rocznych celów, ciągła praca nad ich realizacją zdecydowanie popłaca ☺

Pamiętajcie, żeby regularnie wracać do listy. Przypomnieć sobie, do czego aspirujemy, czego pragniemy. Z biegiem lat i zmian w nas zachodzących, lista może ewoluować. Niektóre punkty mogą zniknąć i w ich miejsce pojawić się nowe. Jest to jak najbardziej zrozumiałe i naturalne.

Teraz nie pozostaje już nic innego, jak tylko wybrać to pierwsze marzenie i zaplanować jego realizację!

 

Moja podróżnicza Bucket List

L2XY1E8DEV

1. Odbyć podróż dookoła świata.

2. Być wolontariuszem za granicą.

3. Odwiedzić wszystkie kraje na świecie.

4. Spędzić noc z widokiem na Manhattan (najlepiej z wanny w Standard Hotel)

5. Pospacerować z pingwinami w Punta Tombo.

6. Zatańczyć salsę na Kubie.

7. Polecieć balonem w Kapadocji.

8. Zobaczyć lwa na safari w Afryce.

9. Popływać w Lac Rose w Senegalu.

10. Skoczyć ze spadochronem w Nowej Zelandii.

11. Nauczyć się surfować na Hawajach.

12. Popłynąć w rejs z Disney Cruise.

13. Polecieć helikopterem w pięknym miejscu (nad wielkim kanionem, NYC, etc).

14. Pojechać Orient Expressem.

15. Zanurkować na rafie.

16. Polecieć samolotem w pierwszej klasie.

17. Pojechać na lotnisko tylko z kartą kredytową i wybrać jeden z pierwszych dostępnych lotów.

18. Pozwiedzać miasto na segwayu.

19. Wdrapać się na Machu Picchu.

20. Popływać w Blue Lagoon na Islandii.

 

Listę będę na bieżąco aktualizować w miarę postępów, o czym będę Was oczywiście informować na blogu 🙂

Jeśli brakuje Wam pomysłów, a sami chcielibyście taką listę stworzyć, to możecie skorzystać z gotowych rozwiązań, takich jak TA.  Znajduje się tutaj cała lista pomysłów i inspiracji innych, na której bazie możesz budować własną listę. Na stronie znajduje się ponad 4 000 000 przykładów!

Polecam również gorąco film „Choć goni nas czas” („Bucket List”), który fantastycznie pokazuje, jak spełnianie marzeń jest ważne i że warto je realizować, niekoniecznie czekając z tym do ostatniej chwili 🙂

Pamiętajcie – warto spełniać marzenia – Dream on!

Share it!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest

Posted by Posted by Gismanka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *