IMG_1558

W księgarni,W szafie

3 Stylowe książki – Fajny prezent pod choinkę!

16 Gru , 2015  

Do księgarni prawie że w tym samym czasie trafiły książki o stylu i modzie. Poradniki, które mają nas nauczyć, jak odnaleźć własny styl, w co inwestować … Tak naprawdę wszystkie z nich krążą wokół jednego tematu – prostego, francuskiego stylu, gdzie mniej znaczy więcej. Zastanawiałam się przez chwilę, która z pozycji najbardziej przydałaby się mnie. Jako, że ciągle pracuję nad swoją idealną szafą, postanowiłam sprawdzić wszystkie trzy pozycje. Muszę przyznać, że się nie zawiodłam i wszystkie z nich charakteryzują się ciekawymi, stylowymi lekcjami. Poniżej kilka słów i moich przemyśleń o każdej z nich. Na pewno wszystkie tytuły byłyby idealnym pomysłem na prezent dla przyjaciółki, siostry, mamy, a także Was samych!

 

Garance Doré „Love.Style.Life”

love-style-life-b-iext29824283

 

Blogerka, którą zna każdy. Od 10 lat prowadzi swojego bloga nazwanego prosto od jej imienia i nazwiska, który początkowo miał służyć do dzielenia się z publicznością jej rysunkami. Szybko stal się jednak platformą, na której jego autorka radzi, rozmawia z rożnymi fascynującymi osobami świata mody i sztuki, a także uczy stylowego podejścia do życia.

„Styl to coś znacznie więcej niż noszone przez nas ubrania. To sposób chodzenia, uśmiechania się, błysk w oku, sposób życia. Styl to uniwersalny język mający moc leczenia ludzi”.

Z okazji okrągłej rocznicy pisania bloga, Garance wydawała książkę, w której dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami oraz wskazówkami na stylowe życie. I to nie tylko w kontekście ubrań, dodatków, czy makijażu, ale także kontaktów z rodziną, przyjaciółmi, sposobu pracy, czy miłości. Jej szczery język oraz poczucie humoru w ciekawy sposób pokazują nam, jak podchodzić do różnych życiowych tematów, czy sytuacji. Ma wręcz na nie gotowe scenariusze, z których możemy korzystać.

Autorka posługuje się przykładami z życia wziętymi pokazując nam zaczerpnięty z domu francuski sposób bycia, zestawiając go z tym nabytym amerykańskim. Paryżanie, nowojorczycy – to jeden z ciekawszych elementów książki Dore. Blogerka od 5 lat jest mieszkanką Nowego Jorku i w ciekawy sposób odnosi się do tego, co rożni obie nacje w podejściu do życia, mody, czy związków.

Podsumowując, „Love.Style.life” to pozycja dla tych, których ciekawi styl życia, ale nie tylko ten w szafie. Dla fanów Garance, mody francuskiej, a także osób poszukujących poradników na ciekawe, pełne stylu i piękna życie.

 

Kasia Tusk „Elementarz Stylu”

elementarz-stylu-b-iext30276009

 

„Make Life Easier” to od lat jeden z najpopularniejszych blogów w Polsce, którego autorką jest Kasia Tusk. Blog Kasi charakteryzuje się pięknymi zdjęciami oraz stylowymi inspiracjami, które wydają się mówić nam – mniej znaczy lepiej. Teraz Kasia wydała książkę, która stanowi jego uzupełnienie, podsumowaniem lekcji, które autorka przekazywała nam przez lata.

„Dobry styl to nie jest kwestia talentu czy zasobności portfela. Elegancji i szyku możesz się po prostu nauczyć”

„Elementarz” Kasi Tusk to jak sama nazwa wskazuje podręcznik do nauki stylu. Kasia twierdzi bowiem, że styl to nie kwestia genów, czy dużego konta. Każdy z nas przy odrobinie treningu jest w stanie się go nauczyć. I tak oto, co rozdział, to inna lekcja. Pierwsza z nich, prawie jak z książki Mari Kondo – Robimy porządek. Później uczymy się, jak i co kupować oraz jak to ze sobą łączyć.

Każdy rozdział kończy się listą wskazówek, a czasami i zadaniem domowym. Czego się pozbyć, w co zainwestować. Jak dobrać do siebie rzeczy. Jako, że Kasia sama przeszła drogę, o której nam opowiada, jest bardzo wiarygodna w swoich lekcjach i wskazówkach. Piękne zdjęcia, które stanowią uzupełnienie tekstu doskonale obrazują, co autorka stara się nam przekazać, a dodatkowo pomaga nam odnaleźć własną drogę w znalezieniu własnego stylu.

Kasia dzieli się swoimi sukcesami, ale nie boi się dzielić się z nami historiami, kiedy jej stylizacje pozostawiały wiele do życzenia, a gotowe recepty na sukces czekają na skopiowanie dla najbardziej opornych 🙂

Nie ma co ukrywać, jeśli interesujcie się modą, stylem – szczególnie tym francuskim, może niekoniecznie znajdziecie tu coś nowego dla siebie. Myślę, ze po książkę Kasi warto jednak sięgnąć. Dla młodych osób szukających własnego stylu lub tych szukających inspiracji i chcących na nowo ułożyć swoja garderobę.

 

Anne Humbert, Émilie Albertini Bądź Chic! Tajemnice kobiecej garderoby”

 

417193-352x500

 

 

„Bądź Chic!“ to propozycja, którą najlepiej można podsumować, jako idealną ściągę ze stylu. W prosty i przyjemny dla oka sposób, autorki przekazują nam, co w szafie każdej z nas powinno się znaleźć. Anne Humbert i Émilie Albertini to paryżanki z krwi i kości, a co za tym idzie – ambasadorki stylu – mniej znaczy więcej. W swojej książce uczą nas właśnie tego – jak z minimalnym wysiłkiem stworzyć szafę marzeń, w której wszystkie ubrania będą na nas leżeć idealnie bez względu na sylwetkę.

” (…) z kilkoma całkiem prostymi, ponadczasowymi elementami garderoby oraz z pomocą odpowiednich dodatków można stworzyć inny look na każde znaczące wydarzenie w życiu”

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza z nich opisuje klasyczne elementy garderoby, które każda z nas w swojej szafie posiadać powinna, jeśli zależy nam na prostym, francuskim stylu. Znajdują się tutaj więc jeansy, biała koszula, czy mała czarna. Przy opisie każdej z nich poznajemy krótką historię danego ubrania, poznajemy ikony, które miały wpływ na jej wypromowanie. W następnej kolejności autorki skupiają się na poradach sylwetkowych i ZTS (zrób to sam).

Ten fragment o fasonach i typach sylwetek mnie osobiście podobał się najbardziej. Bardzo są one pomocne w trakcie tworzenia własnej szafy z uwzględnieniem, co dla nad dobre, a co nie. Na samym końcu każdego z rozdziałów dostajemy też gotowy spis adresów stron internetowych, gdzie kupować najlepsze ubrania z danej kategorii – super pomysł!

Druga część to dodatki. Tutaj autorki pokazują nam gotową listę elementów, które warto posiadać, aby urozmaicać bazowe ubrania. Znajdują się tutaj buty, kapelusze, szale, czy okulary przeciwsłoneczne. To dzięki nim wyróżnimy się z tłumu i ożywimy nasze stylizacje.

Myślę, że „Bądź chic“ to świetny niezbędnik stylu i garderoby. Szczególnie może być to pomocne osobom, które nie są zaznajomione z modowym językiem lub po prostu swoją przygodę z modą dopiero zaczynają.

Share it!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest

Posted by Posted by Gismanka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *